Пошуковик «Яндекс» перестав видавати посилання на офіційну сторінку месенджера Telegram (telegram.org) через внесення її до реєстру заборонених сайтів, дані з якого завантажуються автоматично, повідомляє Интерфакс.

«Мабуть, посилання додано до реєстру Роскомнадзора. Синхронізація з реєстром відбувається автоматично», - сказали в прес-службі «Яндекс». Там також додали, що «Яндекс» прибирає посилання в міру отримання нових даних».

Тим часом офіційна сторінка Telegram видається міжнародною версією «Яндекс» - yandex.com, відповідно, обмеження діє тільки для користувачів з Росії. 

Telegram був внесений до Єдиного реєстру заборонених сайтів навесні цього року, згідно з рішенням Таганський суду Москви від 13 квітня в блокування Telegram в РФ за невиконання вимоги ФСБ надати ключі для дешифрування повідомлень користувачів.

Закон, який зобов'язує пошуковики підключитися до федеральної державної інформаційної системи (ФГІС), що містить перелік заборонених сайтів, вступив в силу 26 вересня. За невиконання ЦИХ вимог для юридичних осіб передбачена адміністративна відповідальність - штраф у розмірі від 500 до 700 тисяч руб.

Print Friendly, PDF & Email