В Україні тарифи на газ для населення уже є надвисокими, особливо, враховуючи, що велику його частину видобувають саме тут. Якщо знизити ціни у кілька разів, «Нафтогаз» все одно залишиться прибутковим. Тож, для зростання його вартості немає жодного економічного підґрунтя. Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Олексій Якубін.

Він наголосив: нинішня ціна на газ в Україні залежить від соціальної політики уряду. Адже уже зараз комунальні тарифи «є надвисокими» та не співмірні ані з доходами громадян, ані з реаліями добування газу у державі.

«Переважна більшість газу, який ми споживаємо, є українським. Тож його ціна – у 5-8 разів вища, ніж та, за яку ми купуємо», – зауважив Якубін.

Мовляв, частина експертів, зокрема від опозиції, уже заявила: якщо знизити вартість газу у 2-3 рази, «Нафтогаз» все одно залишиться прибутковою компанією.

«Тож, я не бачу жодного підґрунтя до підняття ціни на газ для населення, окрім отримання чергового траншу від МВФ. Ця вартість є абсолютно надутою. До того ж «Нафтогаз» перебуває у монопольному становищі. Тож про який ринок тут можна говорити?», – наголосив політолог.

У свою чергу політичний експерт Олександр Москалюк додав: у цій ситуації потрібно, щоб громадянам нарешті розповіли, якою є справжня собівартість газу, який добувають в Україні.

«Ніхто не звернув увагу, що задекларований прибуток «Нафтогазу» у 40 мільярдів гривень співмірний із доходами «Газпрому». Доходи цього підприємства, звичайно ж, є значно вищими, однак він витрачає їх на нові родовища чи будівництво нових газопроводів. Натомість прибуток нашої компанії такий великий, тому що доходи не йдуть на розвідку нових родовищ», – вважає Москалюк.

Тому, на його думку, потрібно змінювати політику у цьому напрямку.

«Та я не зовсім розумію, навіщо взагалі державній компанії прибуток. Звісно, якщо йдеться про приватне підприємство, від цього стають багатшими його власники чи акціонери. Та якщо все ж – державне, чому воно повинна отримувати прибутки?», – дивувався Москалюк.

Print Friendly, PDF & Email