Варшава звернеться до Берліна щодо згоди на передачу польських танків Leopard 2 Україні. У разі відсутності такої згоди, Варшава у будь-якому разі має намір передати Києву танки у рамках "меншої коаліції" країн Заходу. Про це під час прес-конференції у Познані повідомив глава польського уряду Матеуш Моравецький, пише Укрінформ.

"Ми звернемося про отримання такої згоди, але це якраз другорядне питання", – наголосив Моравецький.

За його словами, навіть якщо Варшава зрештою не отримає цієї згоди, вона однаково передасть свої танки у рамках "меншої коаліції", у якій не буде ФРН. Він зазначив, що єдиною умовою для Польщі є саме створення невеликої коаліції держав. Тож у цьому напрямі він разом із президентом Польщі Анджеєм Дудою, віце-прем'єр-міністром, міністром оборони РП Маріушем Блащаком активно контактує із західними партнерами.

За його словами, заява глави МЗС Німеччини Анни Бербок про те, що Німеччина не буде проти передачі Україні польських танків Leopard 2, дає "іскру надії", що Німеччина не тільки не блокуватиме передачу танків, а й сама передасть сучасну важку техніку Києву. Отже, він наголосив, що тиск на Берлін з польського боку "має сенс".

Він зазначив, що Польща раніше чинила тиск на Німеччину щодо передачі Україні зенітних ракетних комплексів Patriot і це дало свої позитивні результати.

"Також і зараз ми тиснемо на уряд у Берліні, щоб вони надали свої танки Leopard 2", – констатував Моравецький.

Він наголосив, що ФРН справді може допомогти Україні, оскільки має 350 танків Leopard 2 на озброєнні бундесверу і ще 200 танків цього типу на своїх складах.

Print Friendly, PDF & Email