За прогнозами синоптиків, цього року зима буде не морозною, але доведеться звикати до частих перепадів температури. Про це розповіла завідувач відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів Українського науково-дослідного метеорологічного інституту НАН України, Вазіра Мартазінова.

«З приводу підвищення зниження температури хочу сказати наступне. Ви помітили, що з початку року погодні умови дуже змінювалися: близько п’яти днів різке похолодання, коло п’яти днів сильне підвищення температури. Це тепер наша дійсність і до цього треба пристосовуватися. І зима буде саме такого характеру. Окремі дні будуть морозними, інші — теплими», — повідомила Мартазінова.

Що ж до температури, то вчена переконує, що що в грудні вона буде в межах норми: 3-4 градуси морозу на більшій частині території України. Щодо опадів тут не все так однозначно- десь опади будуть звичайними, а на іншій території недостатніми. В цілому температура буде в межах норми і трошки вище, також слід очікувати ожеледь і ожеледицю. Сніговий покрив буде невисоким.

«Що слід очікувати до нового року? Після такого різкого потепління слід очікувати різкого похолодання до 27 і 28 грудня. Воно буде короткочасним, але, тим не менш, нічні температури можуть бути дуже низькими», — розповіла В.Мартазінова прогноз на передноворічний період. Також вона додала, що очікується ще декілька різких похолодань – з початку січня до 10го, та короткочасне з середини лютого. А щоб орієнтуватись у перепадах температури синоптик рекомендує звертати увагу на опади — перед різкими перепадами температурного режиму слід очікувати опадів у вигляді снігу або дощу.

Print Friendly, PDF & Email