Автоматизація магазину дозволить власнику підвищити якість сервісу та рівень свого прибутку. Однак за умови, що він обере якісне та багатофункціональне програмне забезпечення. Про те, на що звертати увагу при виборі програми для автоматизації роздрібної торгівлі, читайте далі.

В чому сутність автоматизації бізнес-процесів торгівлі

По-перше, автоматизація магазину — це делегування звітності, управлінських та операційних процесів програмному забезпеченню. Вона спростить та пришвидшить наступні робочі операції:

 • облік товару, заповнення каталогів та товарної номенклатури;
 • ведення обліку та обробка заявок, звернень і замовлень;
 • оформлення продажів як онлайн, так і офлайн;
 • формування єдиної бази з даними клієнтів;
 • встановлення, контроль та зміна цін;
 • управління завданнями та відстеження їх виконання;
 • ведення складського обліку та аналіз асортименту;
 • аналітика маркетингових кампаній;
 • покращення управлінського обліку бізнесу;
 • управління фінансами, бухгалтерський облік та розрахунок зарплати.

По-друге, такий спектр функцій властивий далеко не всім програмам автоматизації бізнесу. Хоча з переліченими вище задачами постійно стикаються, як працівники, так і керівники торгових точок або інтернет-магазинів. Саме тому доцільніше шукати універсальну програму для комплексної автоматизації. Про вибір системи розповімо згодом, а зараз детальніше про те, для чого потрібна автоматизація магазину.

Навіщо автоматизовувати роздрібну торгівлю

Автоматизація торгової мережі вдосконалить роботу магазинів, взаємодію з клієнтами та між співробітниками. Автономне виконання набридливих адміністративних завдань дозволить робітникам зосередитись на обслуговуванні клієнтів, а керівнику — на вибудові стратегії розвитку бізнесу. Серед головних переваг автоматизації магазину можна виділити наступні:

Оптимізація обліку

Більшість підприємців вдаються до пошуків систем автоматизації торгівлі, тому що хочуть автоматизувати тільки облік товарів, але сучасні програми здатні на значно більше:

Облік товару та списань — ви завжди будете в курсі наявності продукції, її стану та інших характеристик.

Облік продажів та повернень — відстеження реалізації різних товарів, корегування асортименту та перевірка якості товару.

Складський облік: впорядкування складу товарів, контроль залишків та переміщення продукції між складами й магазинами, вчасні замовлення постачальникам та вільні від непопулярних товарів полиці.

Контроль замовлень: наочність та впорядкованість списку замовлень, своєчасна обробка та автоматичне сповіщення клієнтів про стан виконання.

Створення єдиної бази клієнтів для вибудови персоналізованої комунікації та налаштування індивідуальних знижок.

Облік заявок і звернень підвищить рівень конверсій та дозволить підібрати привабливі пропозиції для потенційних клієнтів.

Системи управлінського обліку покажуть підприємцям динаміку розвитку бізнесу завдяки аналітичним звітам, дозволять контролювати персонал, аналізувати асортимент та впроваджувати ефективні зміни.

Фінансовий облік дозволяє відстежувати прибутки та витрати магазину, рух грошових коштів, взаєморозрахунки з покупцями та постачальниками, а також розраховувати зарплату співробітникам.

Увесь діапазон вище названих функцій зазвичай беруть на себе різні програми обліку або ж їх за старою, але не доброю, традицією виконують вручну. Найдоцільнішим рішенням буде одна комплексна програма, яка дозволить почати вести облік без перемикань між різними системами, а тим паче без калькулятора, аркуша і ручки. 

Розмежування доступу та безпека

Засоби автоматизації бізнесу фіксують та відображають у програмі всі дії співробітників, рух товарів, продажі та перебіг виконання замовлень. Недоброчесні схеми з боку підлеглих не залишиться таємницею, а встановлення ролей для співробітників обмежить їхній доступ до певної інформації або функцій. 

Заощадження часу 

З впровадженням автоматизації магазину велика кількість управлінських та операційних процесів виконуватиметься без прямого втручання людини. Це дозволить керівнику зосередитись на нагальних викликах та шляхах масштабування бізнесу. Працівники, своєю чергою, стануть менш заклопотаними питаннями обліку товарів, створенням документів та накладних та приділятимуть більше уваги якості сервісу. Магазин стане більш ефективним, а адміністративна рутина відійде на другий план.

Економія ресурсів

Підприємець витрачатиме менше коштів на торгове та бухгалтерське обладнання, канцелярію, тому що все це замінить одна програма автоматизації. Окрім цього, операційне навантаження значно зменшиться. Наприклад, для формування звітів або обліку товарних запасів більше не знадобиться участь співробітників. Скоротивши штат працівників, підприємці заощадять на виплатах зарплатні. Більш того, сучасні програми автоматизації також дозволяють розраховувати заробітну плату підлеглих автоматично. 

Наприклад, з РемОнлайн не доведеться витрачатись на сканер штрихкодів. Достатньо встановити додаток на смартфон та сканувати штрихкоди його камерою, знаходячи необхідні товари на складі та ідентифікуючі замовлення в рази швидше.

Зростання прибутку та ефективності бізнесу

Хоч за програму автоматизації бізнес-процесів і доведеться заплатити, ці витрати швидко окупляться:

 • Зросте швидкість обробки замовлень, а з нею й темп продажів.
 • Керівник бізнесу отримає доступ до вичерпної аналітики бізнес-процесів для впровадження продуктивних змін та пошуку нових партнерств. 
 • Злагодженість команди вийде на новий рівень завдяки сумісній роботі в одній системі, де обмін даними проходить значно швидше, і всі мають доступ до необхідної інформації.
 • Зменшення помилок, спричинених людським фактором. Особливо це стосується створення та заповнення документації, де найчастіше вигулькує якась зайва літера.

Як вибрати програму для автоматизації магазину

 1. Спершу треба визначитись з переліком бізнес-процесів, які необхідно автоматизувати. 
 2. Відштовхуючись від цього, потрібно обрати систему з функціоналом, який відповідає потребам бізнесу. Зауважимо, що автоматизація бізнес-процесів різноманітних торгових точок можлива з універсальною програмою. Вона підійде будь-якому магазину: як квітковій крамниці, так і магазину взуття або автозапчастин. 
 3. Спробувати обрану програму. Зважайте, звичайно ж й на те, що чим ширший функціонал програми, тим більше процесів ви зможете автоматизувати. А чим більше процесів автоматизовані, тим більше ваш прибуток;)

Як запровадити автоматизацію в роздрібній торгівлі

Деякі виробники програмного забезпечення продають програми, які користувач потім сам має встановити на комп'ютер. Найбільш винахідливі навіть надають послуги спеціалістів з впровадження та налаштування своїх систем автоматизації. Робота таких спеціалістів, як ви вже, мабуть, здогадались, оплачується окремо.

РемОнлайн — це тільки програма для автоматизації торгівлі, а ще й хмарний сервіс, який навіть не доведеться встановлювати. Достатньо просто зареєструватись на сайті. 

Print Friendly, PDF & Email