Після 1 липня 2019 року ринок електроенергії в Україні працює за новою, більш вигідною схемою. Раніше це була єдина система, де постачальник, зазвичай Обленерго, купував електрику лише у державного підприємства. Тоді тарифи були однаковими для всіх. Тепер діє нова схема, де електрична енергія є своєрідним товаром, який отримують та продають. Механізм формування тарифів тепер вільний.

Із запровадженням змін кожен отримав право обирати свого постачальника й узгоджувати ціни за індивідуальними умовами. Тепер кожен має право платити менше й отримувати стабільний ресурс та якісний сервіс. Тарифи на електроенергію для підприємств на https://ascania.energy/tarifi-na-elektroenergiyu/ в компанії «Асканія Енерджі» формуються за гнучкою схемою без штрафів. Для кожного клієнта обирають та узгоджують максимально вигідні умови.

Умови формування ціни на електроенергію

Тепер держава більше не встановлює єдиний тариф для всіх. Під час узгодження ціни для юридичної особи враховуються індивідуальні показники. Має значення, в яких обсягах конкретне підприємство споживає електрику, як сплачує. Береться до уваги графік оплат та інші критерії. У процесі формування ціни враховуються такі складові:

  • собівартість. Це ціна електричної енергії, встановлена на біржі, і формується за правилами ринку. Її завжди можна дізнатися на офіційному інтернет-ресурсі біржі;

  • єдиний тариф для оператора системи передачі. Для всієї країни він один, його визначає НКРЕКП. Оператором називають того, хто відповідає за перенаправлення електрики по мережах від виробника до споживача;

  • ціна розподілу ресурсу. Встановлюється для операторів системи розподілу. У кожного з них свій, конкретний тариф. Такими операторами є, наприклад, Обленерго або інші власники розподільної мережі;

  • послуги постачальника. Цю частину ціни називають також маржею.

Компанія «Асканія Енерджі» пропонує гнучке та прозоре ціноутворення. Співпраця завжди на вигідних умовах. Перед укладенням договору для кожного підприємства обираються індивідуальні умови. Складається графік оплат із урахуванням націнок постачальника та інших важливих моментів.

Які категорії споживачів встановлюються

Також підприємства мають можливість самостійно регулювати обсяги споживання, щоб сплачувати менше. Це стосується організацій, де встановлені системи погодинного обліку, тобто, які працюють за системою ЛУЗОД або АСКОЕ. Таким користувачам присвоюють категорію «А». Встановлене обладнання погодинно фіксує обсяги споживання й щодня надсилає їх до оператора.

Така система зручна для компаній, які працюють цілодобово, адже для них діє і нічний тариф, коли електрика коштує дешевше. Підприємства, для яких встановлена категорія «Б», купують ресурс здебільшого за денним тарифом, коли він коштує дорожче. Співпраця з «Асканія Енерджі» — чудова можливість стабільно отримувати електрику.

Print Friendly, PDF & Email