ВВП столиці Китаю досяг 2,06 трлн юанів (285,74 млрд доларів) у першому півріччі із зростанням у річному обчисленні на 5,5%, і влада очікує, що тенденція до зростання збережеться і в майбутньому.

«Пекін і надалі докладатиме зусиль для прискорення відновлення економіки Китаю та якісного розвитку», – заявила на прес-конференції в середу офіційний представник пекінського бюро статистики.

ВВП Пекіна у 2022 році становив 3,14 трильйона юанів (480 мільярдів доларів США). Це означає, що Пекін є найбагатшим містом Китаю та одним із найбагатших міст світу. ВВП Пекіна на душу населення становить 300 000 юанів (46 000 доларів США), що значно вище за середній рівень по Китаю. Економіка Пекіна заснована на сфері послуг, включаючи туризм, фінансові послуги, високотехнологічну промисловість та виробництво.

Загальне відновлення економіки та розвиток міста мають позитивну динаміку з підвищенням ефективності.

Уряд столиці Китаю підтримуватиме стабільні ціни і продовжуватиме збільшувати доходи населення, щоб досягти якісного зростання та нових проривів, вважають експерти.

Серед зростаючих галузей такі сектори, як автомобілебудування та енергетика показали вражаюче зростання протягом перших шести місяців року. Автомобільна промисловість зросла на 16,1 відсотка у річному обчисленні, а сектор виробництва електроенергії та тепла збільшився на 10,9 відсотка у річному обчисленні.

Сукупна вартість сфери послуг досягла 27,2 мільярда доларів США, збільшившись на 6,6% у річному обчисленні, що є вражаючим зростанням порівняно з першим кварталом.

На початку 2023 року Пекін оголосив про мету економічного зростання на рівні 4,5% на рік.

"Це допоможе сконцентрувати спільні зусилля для підвищення якості розвитку столиці Китаю", - заявив у звіті раніше цього року секретар пекинського міського комітету Комуністичної партії Китаю.

Пекін заохочує приватну економіку, надає підтримку приватним підприємствам та залучаючи іноземний капітал якіснішими послугами.

Район Хайдянь, який робить найбільший внесок у ВВП столиці Китаю, очікує, що його зростання перевищить 6% у річному обчисленні в першій половині цього року.

Минулого року Хайдянь став першим районом рівня префектури в країні, який подолав поріг ВВП 1 трлн юанів завдяки своїм науковим та технологічним інноваціям.

ВВП Хайдяня у 2022 році виріс на 3,5 відсотка у річному обчисленні.

Округ повідомив, що загальний дохід його високотехнологічних підприємств у 2022 році досяг 3,8 трлн юанів, збільшившись на 7,5% у річному обчисленні. Додана вартість основних галузей цифрової економіки становить понад 50% ВВП столиці Китаю.

Минулого року високотехнологічні підприємства району Хайдянь витратили 203,83 млрд. юанів на наукові дослідження та розробки, збільшившись на 7,8% і склавши 52,7% витрат столиці на наукові дослідження та розробки.

Дані міста показують, що ВВП столиці Китаю вперше перевищив 3 трлн юанів у 2018 році.

Print Friendly, PDF & Email