Нігерійська хунта готова до переговорів щодо запобігання конфлікту із західноафриканським регіональним блоком ECOWAS. Про це заявила група високопоставлених нігерійських ісламських учених після зустрічі із заколотниками, передає Reuters.

Зазначається, що ісламські вчені вели переговори із керівником бунтівників генералом Абдурахаманом Чіані протягом кількох годин.

У ході бесіди лідер хунти заявив, що Нігер та Нігерія "були не лише сусідами, а й братами та сестрами, які мають вирішувати проблеми мирним шляхом".

Перед цим, у суботу, Чіані відправив делегацію до столиці Гвінеї Конакрі, щоб подякувати тамтешнім лідерам за їх підтримку. Це, як зазначають оглядачі, може свідчити про прагнення хунти зміцнювати спілки, оскільки вона протистоїть регіональним та іншим державам, повідомляє AFP.

"Ми панафриканський народ. Коли у нашого народу виникають проблеми, ми завжди присутні, та завжди будемо поруч", - заявив на зустрічі виконувач обов'язків президента Гвінеї Мамаді Думбуйя.

Нагадаємо, 26 липня частина службовців президентської гвардії Нігера виступила проти президента Мохамеда Базума. Його схопили та усунули від влади. Новим лідером країни було оголошено армійського генерала Абдурахмана Чіані.

Print Friendly, PDF & Email