Незважаючи на антикорупційний пафос Революції Гідності та заборону комуністичної ідеології та символіки, українська влада активно надає притулок звинуваченим у корупції російським депутатам-комуністам та обґрунтовує звинувачення проти президента-втікача Віктора Януковича саме на основі їх показань.

Так Юрій Луценко повідомив, що свої свідчення проти Віктора Януковича дали два колишніх російських депутата. Одним з цих депутатів, як відомо, є Ілля Пономарьов, який втік із Російської Федерації через кримінальну справу, щодо розкрадання фінансів фонду «Сколково». Раніше діяльність опального депутата також пов’язували із непрозорими схемами фінансування Комуністичної Партії Російської Федерації олігархом Михайлом Ходарковським.

Наразі стало відомо ім’я іншого росіянина, що за словами генпрокурора самостійно вийшов на ГПУ аби свідчити проти Януковича – це колишній член фракції КПРФ Денис Вороненков, що у 2014 році був позбавлений депутатської недоторканності у зв’язку з кримінальною справою щодо рейдерського захоплення будівлі в центрі Москви. Згідно з матеріалами справи, за участь в захопленні Вороненков отримав винагороду в розмірі 100 тисяч доларів. У грудні 2016 року разом з дружиною Марією Максаковою – колишнім депутатом від «Єдиної Росії», він поїхав жити до Києва.

Передбачається, що Вороненков частково підтвердив інформацію, щодо державної зради колишнього глави держави, яка полягала в тому, що Янукович нібито «запросив» на Україну російські війська. Як стверджує Юрій Луценко, сценарій щодо введення в Україну військ РФ був запущений Кремлем ще в грудні, під час таємного візиту до Києва заступника голови Адміністрації Президента РФ Владислава Суркова. Тоді, в грудні, вже говорилося про ймовірне військове вторгнення.

На жаль, Юрій Луценко не дав жодних пояснень щодо джерел, якими користувався колишній російський парламентар, оскільки під час своєї роботи в Держдумі Вороненков не мав жодного відношення ні до комітету з закордонних справ, ні до комітету з питань оборони, а спеціалізувався на протидії корупції.

Print Friendly, PDF & Email