Сьогодні, 21 лютого вступив в силу Закон про зміни до Конституції України щодо закріплення курсу України на вступ до Європейського союзу і НАТО в четвер, повідомляє РБК-Україна.

В середу текст закону був опублікований у виданні «Голос України». Документ вступає в силу на наступний день після оприлюднення. 

Законом передбачається, що до повноважень Верховної Ради належить визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і в НАТО.

Крім того за законом президент є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО, а Кабінет міністрів забезпечує реалізацію цього стратегічного курсу.

Документом виключається пункт 14 розділу XV «Перехідні положення» Конституції. Ця норма дозволяла іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати діючі військові бази на території України.

Нагадаємо, що 7 лютого народні 334 депутати Верховної Ради проголосували за проект закону №9037 про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та НАТО

Print Friendly, PDF & Email