Незважаючи на розрив євхаристійного спілкування Російської православної церкви з Константинопольським патріархатом, Константинополь продовжує спілкування з нею. Про це йдеться у зверненні екзархату російських парафій в Західній Європі до пастви, повідомляє Интерфакс.

«Дорогі брати і сестри, сповіщаємо вас про те, що наша архієпископія-екзархат, що знаходиться в юрисдикції Вселенського патріархату, залишається в повному спілкуванні з усією Православною церквою. Також сповіщаємо вас про те, що Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує його поминати в порядку, встановленому в диптиху», — сказано в документі.

Крім того екзархат Константинополя закликає всіх священиків, дияконів, ченців, черниць та вірних російського екзархату в Західній Європі молитися за єдність Церкви.

15 жовтня Московський патріархат заявив про припинення євхаристійного спілкування з Вселенським патріархатом. Це рішення стало відповіддю на наміри надати українській церкві автокефалію.

Print Friendly, PDF & Email