Верховна рада України підтримала в другому читанні законопроект №9122 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом». За закон проголосували 236 парламентаріїв, передає РБК-Україна.

Як пояснюється в пояснювальній записці, метою законопроекту є розширення можливостей державних замовників з оборонного замовлення, зменшення витрат на закупівлю продукції, робіт та послуг оборонного призначення за імпортом.

Зокрема, законом передбачається надати можливість держзамовникам державного оборонного замовлення безпосередньо здійснювати закупівлю продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом, щоб оптимізувати цей процес і прискорити процес закупівель по імпорту в разі такої необхідності, а також заощадити кошти за рахунок відсутності плати за посередницькі послуги .

Законом вдосконалюється правове регулювання питань, пов'язаних з офсетними договорами.

Крім того в комітеті ВР з питань нацбезпеки відзначали, що законом передбачаються прямі поставки озброєння і техніки Міністерству оборони без посередництва державного концерну «Укроборонпром».

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року нардепи прийняли за основу в першому читанні законопроект №9122 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівлі продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом". За документ проголосували 234 нардепа.

Print Friendly, PDF & Email