На вечірньому засіданні Верховної Ради 12 грудня прийнято проект закону №1233 щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України.

В Кодексі законів про працю встановлено нові штрафи для юросіб та ФОПів, які використовують найману працю, за:

— фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплати зарплати без сплати ЄСВ та податків — штраф становить 10 МЗП, встановленої на момент виявлення порушення, за кожного працівника; до платників єдиного податку першої-третьої груп застосовують попередження;
— повторне протягом двох років з дня виявлення порушення — штраф становить 30 МЗП за кожного працівника;

— недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — стягується штраф у двократному розмірі МЗП;

— ненадання пільг військовим та мобілізованим штраф становить 4 МЗП; платники єдиного податку першої-третьої груп обмежуються попередженням.

Порушник може сплатити половину призначеного штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови — тоді вона вважається виконаною.

Заходи щодо притягнення до відповідальності не застосовуються якщо порушник виконає приписи Держпраці у визначені нею строки. Разом з тим, за окремі порушення штрафи застосовуються одночасно із винесенням припису незалежно від факту усунення виявлених при проведенні перевірки порушень.

Враховано правки про звільнення держслужбовців — їх мають заздалегідь попередити.

Print Friendly, PDF & Email