Верховна рада України не прийняла законопроект №6634 «Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини», передає РБК-Україна.

У пояснювальній записці до проекту зазначається, що мережа закладів первинної медичної допомоги досі не була сформована належним чином і не забезпечує потреб населення в якісній і доступній первинної допомозі.

«На сьогоднішній день мережа закладів первинної медичної допомоги в Україні представлена ​​5,5 тисячами центрів первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторії сімейної медицини, чисельність медичного персоналу налічує понад 35 тисяч осіб, з них: 13 тисяч лікарів загальної практики сімейних лікарів, середній персонал з медичною освітою за спеціальністю «загальна практика — сімейна медицина» — 22 тисячі чоловік. Один лікар загальної практики — сімейний лікар обслуговує ділянку від 1500 до 2000 чоловік дорослого і дитячого населення (500-600 сімей)», — сказано в записці.

Верховна Рада мала проголосувати за закон ще вчора, 7 листопада, однак у сесійній залі було недостатньо нардепів для голосування. 

Законопроектом визначаються правові, організаційні, економічні та соціальні основи забезпечення громадян України та інших осіб, які перебувають на її території, первинною медичною допомогою, встановлюються засади функціонування і розвитку сімейної медицини.

Print Friendly, PDF & Email