Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо попросив вибачення за відмову канадського уряду в 1939 році прийняти корабель з 907 німецькими євреями на борту, які тікали від переслідувань з боку нацистського режиму, передає DW. Після того, як Канада, США та інші країни Америки відмовилися прийняти корабель, він повернувся до Європи, де значна кількість його пасажирів пізніше загинула.

«Сьогодні я порушую питання вибачень, які давно мали бути висловлені євреям-біженцям, яких Канада завернула. Хоча пройшли десятиліття з того часу, коли ми відвернулися від євреїв-біженців, час жодним чином не омив Канаду від її вини і не зменшив тягар нашого сорому», – сказав Трюдо. Перед виступом прем'єр-міністр зустрівся з жінкою, яка пливла на тому кораблі та згодом вижила. 

Нагадаємо, що 22 жовтня в Торонто відкрили меморіал пам’яті жертв Голодомору. Скульптурна композиція розмістилася на території Виставкової площі, недалеко від аеропорту Торонто і набережної озера Онтаріо. Центральне місце меморіалу зайняла скульптура українського художника Петра Дроздовського "Гірка пам'ять дитинства".

Print Friendly, PDF & Email