Президент України Петро Порошенко повідомив про завершення режиму воєнного стану. Про це президент написав у себе в Твіттері. 

«Сьогодні, 26 грудня, о 14:00 припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення, воно грунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в Україні», – заявив глава держави. 

При цьому політик додав, що ситуація навколо України не дуже змінилася. 

«ОБСЄ підтвердила дані нашої розвідки — у районі Луганська знайдено підтягнуті системи «Град», збільшена кількість артилерії, не відведені танки. Не зменшилася і військова присутність РФ в Азовському морі», – зазначив Порошенко.

Однак він відзначив і той масив роботи, що було проведено за час дії воєнного стану. Зокрема, президент написав, що можливості ЗСУ та інших підрозділів сектору оборони отримали абсолютно інший вимір. Було проведено величезна робота з передислокації, скорочення термінів бойового злагодження, доукомплектації за рахунок резервів першої черги, поставок озброєння. 

Для уникнення дестабілізації внутрішньої ситуації Порошенко доручив міністру оборони, начальнику Генштабу і голові МВС детально проінформувати суспільство про те, що було зроблено. 

Крім того президент наголосив, що, як і було обіцяно місяць тому, «воєнний стан практично жодним чином не вплинув на повсякденне життя цивільних,  не призвів до обмеження прав і свобод і не вплинув негативно на економіку. Політик також поновив гарантії провести вибори за планом – 31 березня. 

«Ми захистимо демократію. Ми точно гарантуємо, що вибори Президента відбудуться 31 березня 2019 року. Це так само точно, як і те, що Різдво православної церкви відбудеться 7 січня, а Святвечір — 6 січня», – пообіцяв Петро Порошенко. 

Print Friendly, PDF & Email