План представника ОБСЄ в контактній групі Мартіна Сайдік по врегулюванню на Донбасі є втіленням мінських угод. Про це заявив спецпредставник Держдепу США по Україні Курт Волкер, передає РБК-Україна з посиланням на його інтерв’ю телеканалу «Прямий».

Волкер зазначив, що Сайдік має певні ідеї про співпрацю ООН і ОБСЄ в питанні врегулювання на Донбасі.

«Я знаю, що у нього є ідеї для втілення. Я б сказав, що ця пропозиція або концепція знаходиться в межах імплементації мінських домовленостей», — підкреслив він.

У той же час Волкер зазначив, що «мінські угоди гарні на папері, але їх не втілили в реальність». Вони не були реалізовані повною мірою, в тому числі тому, що Росія ніколи не дотримувалася повного припинення вогню і не відвела озброєння.

«Це [план Сайдіка] втілення, а не заміна «Мінську». Мінські домовленості існують, і важливо, щоб вони були реалізовані. Як я це розумію, мова йде про те, щоб знайти шляхи їх втілення», — додав Волкер.

Відзначимо, що план Мартін Сайдіка включаэ в себе створити Агентство з відновлення Донбасу,  спільну роботу ОБСЄ і ООН для проведення місцевих виборів, а також підписання плану дій всіма країнам иНормандської четвірки. 

Print Friendly, PDF & Email