У власників ID-карт можуть виникнуть проблеми на виборах президента в березні. Про це повідомила голова ЦВК Тетяна Сліпачук на прес-конференції 13 листопада.

За її словами, закон про вибори Президента не враховує існування ID-карти, які почали видавати в 2016 році. У Центральній виборчій комісії вважають, що Верховна Рада повинна частково переглянути закон "Про вибори Президента України", прийнятий в 1999 році, передають Українські Новини.

"Наближається кінець грудня, коли має стартувати кампанія з виборів Президента. Тому вже час дуже серйозно працювати над точковими змінами в закон "Про вибори Президента". Там є дуже багато питань, які можуть стати серйозними, якщо не будуть належним чином переглянуті. Закон приймався давно, а за цей час було прийнято нове законодавство і про держзакупівлі, і про запобігання корупції, з'явився електронний паспорт", - сказала Тетяна Сліпачук.

Верховна Рада узаконила біометричні паспорти в 2016 році. Документ видається на чотири роки особам, які не досягли 18 років, всім іншим - на десять років. Перехід України на ID-карти був однією з вимог для отримання безвізового режиму з ЄС.

Як повідомлялося раніше, Державна міграційна служба запустила в тестовому режимі нову електронну послугу, за допомогою якої громадяни зможуть заповнити заяву на оформлення біометричного паспорта онлайн.

Print Friendly, PDF & Email