Влада Китаю послабила профілактичні заходи та соціальні обмеження щодо контролю за поширенням коронавірусу.

Незважаючи на вкрай суворі антикоподібні заходи, у КНР восени знову спостерігалося погіршення епідеміологічної ситуації. У листопаді багато міст було закрито на карантин, а їхні мешканці були змушені проходити регулярне ПЛР-тестування.

В останній тиждень влада Китаю почала знімати антиковидні обмеження для того, щоб усунути зайві вимоги на місцях. У середу Державний комітет з питань гігієни та охорони здоров'я КНР заявив про введення 10 заходів для оптимізації протиепідеміологічної політики.

Зокрема, якщо раніше можна було закрити багатомільйонний район міста через кілька десятків випадків зараження, то тепер на карантин надсилатимуть окремі квартири, поверхи чи будинки.

Китайські міста оптимізують заходи боротьби з COVID-19 відповідно до принципу «послідовної стратегії та гнучких заходів», ґрунтуючись на ознаках слабшого штаму Omicron, а деякі райони наголошують на точковому тестуванні нуклеїнової кислоти.

Десятки китайських міст послабили вимоги щодо перевірки 48-годинних результатів ПЛР COVID-19 для мешканців при користуванні громадським транспортом, оскільки вони продовжують оптимізувати заходи щодо боротьби з епідемією відповідно до принципу «послідовної стратегії та гнучких заходів».

У деяких містах також скасовано вимоги щодо перевірки ПЛР для входу до громадських місць, тоді як багато інших населених пунктів продовжували оптимізувати заходи щодо боротьби з епідемією у вихідні дні.

Офіційні особи з південно-західного китайського міста Чунцін заявили на прес-конференції в суботу, що жителі міста не повинні здавати аналізи ПЛР, якщо в цьому немає крайньої необхідності, оскільки місто вирішило скасувати вимоги, що діяли раніше, про надання негативних результатів аналізів ПЛР для входу в житлові райони, які не належать до категорії високого ризику, або для користування громадським транспортом.

Зміни відбулися через те, що країна зіткнулася з новою ситуацією в галузі профілактики та контролю епідемій, оскільки патогенність варіанту Omicron значно слабшає.

У п'ятницю агентство Сіньхуа опублікувало редакційну статтю, в якій закликало китайські міста скоригувати вжиті раніше заходи щодо боротьби з COVID-19 та зменшити негативний вплив на економіку.

Ще одна зміна стосується роботи аптек. Влада хоче, щоб вони працювали у звичайному режимі і не перешкоджали купівлі ліків. У різні періоди пандемії продаж жарознижувальних засобів і ліків від кашлю був або заборонений, або обмежений, або міг здійснюватися тільки після надання паспорта.

Print Friendly, PDF & Email