Економічні дані показали, що за останнє десятиліття китайська економіка забезпечила позитивне зростання з великим потенціалом і підтвердженою стійкістю. Китайська економіка трансформувалася від кількісного до якісного зростання. Китай, перш за все, під час своєї модернізації прагнутиме високоякісного розвитку.
Очікується, що китайська економіка отримає новий сильний поштовх до зростання. Китай пережив історичне зростання економічної потужності та зробив великий внесок у світову економіку. Китай буде розбудовувати модернізовану відкриту економіку з високими стандартами протягом наступних п’яти років.
Стратегія розвитку, що орієнтована на інновації
Китай впровадив стратегію розвитку, що орієнтована на інновації, і стимулював нові стратегічні галузі. Країна зробила прорив у деяких основних технологіях ключових галузей, а саме в: пілотованих космічних польотах, суперкомп’ютерах, супутниковій навігації, квантовій інформації, технології ядерної енергетики, літакобудуванні та біо-ліках.
Китай розробив два міжнародних стандарти для проєктування високошвидкісної залізничної інфраструктури та електропостачання, які були опубліковані Міжнародним союзом залізниць. Ці два стандарти продемонстрували внесок Китаю в сприяння інтернаціоналізації стандартів високошвидкісних залізниць.
З 2015 року, виробництво та продаж автомобілів на новій енергії (NEV) у Китаї перевищили світовий продаж протягом семи років поспіль. У 2021 році китайські бренди посіли 6 місць із 10 моделей NEV, що продаються найбільше у світі. Крім цього, вони увійшли до 10 найбільших компаній за обсягом поставок акумуляторних батарей, шість із них – китайські підприємства.
Країна також має найбільшу мережу 5G у світі, і її користувачі становлять понад 80% від загальної кількості користувачів у світі. У 2021 році кількість промислових роботів у країні зросла на 44,9%, порівнюючи з минулим роком.
Цифрова економіка Китаю буде ще розвиненішою через 10 років
За останнє десятиліття цифрова економіка Китаю підскочила з 11 трлн юанів (1,52 трлн доларів США) до 45 трлн юанів (6,20 трлн доларів США), що стало потужною мотивацією для економічного та соціального розвитку. Мобільні платежі кардинально змінюють життя китайців, оскільки річний обсяг торгівлі досягнув 527 трильйонів юанів.
Країна побудувала передову та повну систему цифрової галузі. Масштаб основної комп’ютерної індустрії перевищив 1,5 трильйона юанів із середнім темпом зростання понад 30% за останні п’ять років, а розмір ринку “хмарних” комп’ютерних технологій перевищив 300 мільярдів юанів. Більше того, Китай має 1,05 мільярда інтернет-користувачів, утворюючи найбільше та найдинамічніше цифрове суспільство у світі.
Наступні п’ять років будуть вирішальними для сприятливого початку модернізації Китаю, і 20-ий з’їзд КПК (Китайська Комуністична Партія) поставив такі головні завдання: Китай здійснить прорив у просуванні високоякісного економічного розвитку, і досягне більшої незалежності та потужності в науці та техніці, застосовуючи інновації як основу для цього.
КПК має на меті реалізувати соціалістичну модернізацію з 2020 до 2035 року і з 2035 року до середини 21 століття перетворити Китай у велику сучасну соціалістичну державу, яка процвітаюча, сильна, демократична, культурно розвинена, гармонійна та красива.
Ван Цзіньянь
Головний кореспондент China Media Group
Робот-гуманоїд на ім’я Уокер Ікс грає в китайські шахи на Всесвітній конференції штучного інтелекту в Шанхаї в червні 2021 року.
Співробітник Пекінського відділення Банку комунікацій інструктує відвідувачу відкрити цифровий гаманець юанів на мобільному телефоні, 16 червня 2021 року.
Співробітники працюють на фабриці високоякісної розробки в Чунціні, південно-західний Китай, 19 жовтня 2022 р.