Впливовий американський політолог-важковик, колишній радник президента США Джимі Картера з питань геополітики та нацбезпеки Збігнєв Бжезинський вперше висловився з питання Криму у компромісному тоні. Отже, при плануванні майбутнього півострову слід враховувати три визначальних чинників – а саме інтереси трьох груп населення які створюють громаду на півострові: росіян, кримських татар та українців. Жодного компромісу що не буде підтриманий навіть одною з громад не існує. Про це він заявив в інтерв'ю польському виданню Gazeta Wyborcza.

"Компроміс у довгостроковій перспективі щодо Криму можливий, але лише з урахуванням трьох головних чинників, що визначають долю півострова: російського населення і військ РФ, українського населення і кримських татар", - заявив Бжезинський.

Саме тому американський політик не вважає рішенням проблеми передачу території півострова Україні, або навпаки визнання російських претензій.
"Йдеться не про передачу Криму повністю Україні, так само як і не може йтися про повернення Криму цілком Росії. Думаю, з часом, можливо якось досягти певного політичного рішення, згідно з яким Крим буде повернутий якимось чином на основі визнання і враховуючи існування цих трьох елементів - нового російського шару, чинний кілька десятиліть українського шару, а також частини, про яку до цього часу не говорили зовсім - кримські татари, які також мають право на самовизначення", - зазначив він.

Отже, Бжезинський стверджує що конфлікт щодо статусу півострова не може бути вирішений у терміновому режимі й виключено через політичну волю. Отже, він закликає усі сторони готуватись до тривалої та складної дискусії, без якої виходу з кризи не існує.

Print Friendly, PDF & Email