Суд в Малайзії засудив громадянку В'єтнаму Доан Тхі Хуонг до трьох років і чотирьох місяців позбавлення волі у справі про вбивство Кім Чен Нама - єдинокровного брата лідера КНДР Кім Чен Ина. 

Незважаючи на це, очікується, що її буде звільнено вже на початку травня, оскільки їй зарахують термін перебування під вартою, проведений до винесення вироку. Як повідомив її адвокат, Хуонг також скористається практикою застосування УДЗ, яка широко розповсюджена в Малайзії.

Раніше прокуратура Малайзії пом'якшила звинувачення, висунуті проти Доан Тхі Хуонг, тим самим знизивши можливий термін покарання. "Це справедливий вирок. Я задоволена", - сказала засуджена після оприлюднення рішення суду в Шах-Аламі в околицях столиці Малайзії Куала-Лумпура.

Хуонг і громадянка Індонезії Сіті Айсіа, що проходили у справі про вбивство Кім Чен Нама, перебували під вартою з жовтня 2018 року. Їх звинувачували в тому, що в лютому 2017-го вони в аеропорту Куала-Лумпура вбили брата Кім Чен Ина, розпорошивши йому в обличчя речовину нервовопаралітичної  дії.

Обидві підозрювані наполягали на своїй невинності, стверджуючи, що вони стали жертвою обману і провокації північнокорейських агентів. За їх словами, вони думали, що беруть участь в зйомках телепрограми-розіграшу і не підозрювали, що рідина, яку вони розпорошили в обличчя чоловіка, отруйна. Одна з обвинувачених розповіла, що за свою роботу отримала гонорар, що склав в перерахунку 85 євро.

В середині березня прокуратура Малайзії несподівано зняла звинувачення проти Сіті Айсії. 27-річна індонезійка була звільнена і повернулася на батьківщину. Прокуратура відмовилася зняти звинувачення проти Хуонг, але 1 квітня пом'якшила його, поставивши їй в провину вже не вбивство, а лише заподіяння тілесного шкоди за допомогою "небезпечного засобу". За це в Малайзії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років, в той час як за вбивство - смертна кара.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email