На судовому процесі в Малайзії у справі про вбивство Кім Чен Нама — старшого єдинокровного брата північнокорейського лідера Кім Чен Ина — у четвер, 16 серпня, прокуратура без пояснення причин несподівано зняла звинувачення з однієї з підсудних. Після цього суддя розпорядився відпустити на свободу 26-річну громадянку Індонезії Сіті Айсіа, пише DW.

Індонезійський посол в Малайзії висловив задоволення рішенням суду в Шах-Аламі. За його словами, Айсіа повинна бути якомога швидше доставлена ​​на батьківщину.

Сіті Айсіа і в’єтнамка Доан Тхі Хуонг звинувачувалися в тому, що 13 лютого 2017 року в аеропорту Куала-Лумпура вони розпорошили в обличчя Кім Чен Наму розчин, що містив VX — фосфороорганічну бойову отруйну речовину нервово-паралітичної дії. Сім’ї обох жінок стверджують, що вони не хотіли смерті 45-річного Кіма, а вбивство сталося через непорозуміння.

Південна Корея підозрює, що за вбивством брата Кім Чен Ина стоїть влада КНДР. США теж звинуватили Пхеньян в отруєнні Кім Чен Нама і на цій підставі ввели нові санкції проти Північної Кореї.

Print Friendly, PDF & Email