Державна виконавча служба стягнула з АТ «Газпром» 79,8 млн гривень до бюджету у рамках штрафу, накладеного Антимонопольним комітетом України на російську компанію.

Про це на прес-конференції в Києві в четвер повідомив заступник глави Міністерства юстиції України з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, передає «Інтерфакс-Україна».

«Рішення щодо «Газпрому», яке було ухвалене АМКУ на 171 млрд гривень і яке потім було предметом розгляду в господарських судах, надійшло на виконання до ДВС і нині виконується. Зараз маємо такі результати: 79,8 млн гривень уже стягнуто з боржника і перераховано до держбюджету. Здійснюємо подальші виконавчі дії в цьому напрямі», — заявив Шкляр.

Як повідомлялося, Господарський суд Києва вирішив стягнути 79,877 млн гривень дивідендів ПрАТ «Газтранзит» (Київ, частково належить російському «Газпрому») у рамках примусового стягнення з ПАТ «Газпром» штрафу Антимонопольного комітету України.

«Газпрому» і «Нафтогазу» належить по 40,2174% акцій «Газтранзиту», ще 19,5652% акцій — турецькій компанії Turusgas.

У січні 2016 року АМКУ оштрафував ПАТ «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Потім це рішення було кілька разів підтверджене українськими судами. Укотре 22 лютого Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення суду нижчої інстанції про підтвердження стягнення з «Газпрому» штрафу, який зріс уже до 172 млрд гривень за рахунок пені за його несплату.

Джерело

Print Friendly, PDF & Email