Попри те, що Президент України Петро Порошенко заявив, що криза в Україні відступає, без врегулювання конфлікту на Донбасі уникнути кризи в економіці буде дуже складно.

Про це в коментарі ГолосUA сказав політолог Андрій Бузаров.

«Сьогодні врегулювання конфлікту на Донбасі і в загальному з Росією є одним із ключових завдань для України. Ми повинні розуміти, що до тих пір, поки ми перебуваємо в стані війни, інвестори не будуть розглядати українську економіку як майданчик для довгострокових, стратегічних інвестицій. Гроші люблять стабільність. На жаль, ні військової, ні політичної стабільності поки немає», - вважає А. Бузаров.

Також експерт зазначив, що витрати на безпеку і оборону зараз дуже високі.

«У бюджеті на 2019 рік передбачено близько 200 млрд.грн за безпеку і оборону. У мирний час велика частина цих грошей могла б бути витрачена на соціально-економічну сферу. Багато країн НАТО після приєднання до Альянсу суттєво знизили свої військові бюджети, спрямувавши ці гроші в економіку, що, власне, і сприяло багато в чому її росту. Високі оборонні бюджети несуть колосальне навантаження для економіки України, хоч і є необхідність в умовах зовнішньої агресії», - додав А. Бузаров.

Також експерт зазначив, що тема врегулювання конфлікту продовжує бути ключовою в передвиборних програмах багатьох кандидатів в Президенти.

«Зараз тема врегулювання конфлікту стоїть на озброєнні багатьох кандидатів в Президенти. Лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко пропонує об'єднати переговорні процеси по Донбасу і Криму і розглядати їх у форматі Будапешт +, тобто за участю країн гарантів меморандуму плюс Франція, Німеччина, Китай і верховний представник ЄС із закордонних справ. Блок Порошенко «Солідарність» дотримується двофазової стратегії. Спочатку введення миротворчого контингенту ООН на Донбас, а потім виконання Мінських домовленостей. «Громадянська позиція»Гриценка також виступає за комплексний підхід і підготувала план мирного врегулювання за участю партнерів України. Він складається з встановлення контролю над кордоном, введення миротворців і проведення реінтеграції тимчасово окупованих територій. Юрій Бойко з «Опозиційною платформою - За Життя» також пропонує введення миротворців з подальшим проведенням прямих переговорів з Донбасом і Москвою », - резюмує політолог.

Print Friendly, PDF & Email