Літак ВПС США сьогодні, 23 лютого, завершить розпочатий 18 лютого політ в рамках Договору з відкритого неба. Про це повідомили в Міноборони РФ, передає ТАСС. 

Раніше моніторинговий портал PlaneRadar повідомив, що літак ВПС США пролетів над територією РФ в районі Чити.

За даними Міноборони, польоти американського літака OC-135B виконуються над Росією з метою спостереження. У відомстві уточнили, що російські фахівці на його борту контролюють «суворе дотримання узгоджених параметрів польоту і застосування апаратури спостереження».

В міністерстві запевнили, що літак пройшов попередній міжнародний огляд і не призначений для застосування зброї.

Договір з відкритого неба був підписаний 24 березня 1992 року в Гельсінкі представниками держав — членів Організації з безпеки і співробітництва в Європі. У ньому беруть участь 34 держави, в тому числі більшість країн НАТО, Росія, Білорусія, Україна, Грузія, Боснія і Герцеговина, Швеція і Фінляндія. Російська Федерація ратифікувала договір 26 травня 2001 року. Мета договору — сприяти зміцненню довіри між державами через вдосконалення механізмів контролю за військовою діяльністю і за дотриманням договорів в області контролю над озброєннями.

Нагадаємо, що три американських розвідувальних літаків здійснили політ біля кордонів Російської Федерації в регіоні Балтії

Print Friendly, PDF & Email