11 січня у Командуванні Військово-Морських Сил Збройних Сил України пройшла зустріч представників робочої групи України з питань визволення українських військовослужбовців, незаконно полонених Російською Федерацією, повідомляє Урядовий портал.

До складу робочої групи увійшли представники Верховної Ради та Уряду України, зокрема від Міністерства оборони України — заступник Міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко та заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Бесараб, а також адвокати наших військовослужбовців.

В ході зустрічі були визначені подальші кроки з метою удосконалення координації спільних дій, спрямованих на якнайшвидше звільнення та повернення українських військових моряків додому. Крім того, було проаналізовано стан виконання окремих доручень Міністра оборони України з питань діяльності Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Коментуючи підсумки зустрічі, український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що зараз створена адвокатська група російських адвокатів, куди входять 30 основних та 4 резервних захисники наших військових. З усіма ними МЗС України укладені угоди. Всі фінансові питання вирішуються державним коштом. Координує питання надання адвокатських послуг та реалізації спільної правової позиції відомий російський правозахисник, адвокат Микола Полозов, який також був присутній на зустрічі.

Начальник управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич повідомив, що українськими консулами проводиться постійний моніторинг стану наших військових, і зазначив, що і зараз у московському СІЗО «Матроська тиша» консул України відвідує поранених військових Андрія Ейдера, Василя Сороку та Андрія Артеменка.

Звертаючись до родин українських військових, народний депутат України Мустафа Джемілєв та колишній російський політв’язень Ахтем Чийгоз наголосили, що зараз у російських в’язницях їх синам, братам та батькам, як ніколи, потрібна моральна підтримка з боку перш за все їх рідних та всього українського народу.

Під час зустрічі рідні українських моряків наголошували на необхідності докласти ще більших дипломатичних зусиль на світовому рівні задля посилення тиску на керівництво Росії з метою надання підтвердженої об’єктивної інформації щодо стану здоров’я поранених, надання кваліфікованої медичної допомоги та прискорення повернення всіх українських військових додому.

Вирішення цього питання є першочерговим для вищого керівництва держави. «Результатом нашої спільної узгодженої роботи має стати якнайшвидше звільнення та повернення українських військових моряків та кораблів в Україну», — наголосив заступник Міністра оборони України з європейської інтеграції Анатолій Петренко.

Print Friendly, PDF & Email