16 жовтня в Українському кризовому медіацентрі відбулася презентація чергового щоквартального випуску аналітики щодо розвитку двосторонніх відносин України зі США, Китаєм, ЄС та Росією – TRUMAN Index. Також наприкінці 2017-го року експерти TRUMAN Agency почали аналізувати, ще один напрямок – відносини Україна-НАТО.

У TRUMAN Index представлено монiторинг подiй у зовнiшнiй полiтицi України за кожним iз напрямiв, а також аналiз пiдходiв країни-партнера (регiону) щодо України за дослiджуваний перiод. Окрiм якiсного аналiзу, кожну подiю у двостороннiх вiдносинах оцiнено за шкалою вiд -10 до 10 балiв. Загальний бал зовнiшньополiтичного напряму роздiлений на кiлькiсть подiй у звiтному перiодi, – i становить TRUMAN Index.

Отже найменшим показником TRUMAN Index залишається у відносини України та Росії. Він становить (-)3,2.

«Як ми і прогнозували, гра Путіна у  миротворця припинилася одразу після виборів — індекс пішов униз. За звітний період з одного боку ми бачимо значне пожвавлення перегляду договорів з Росією та, зокрема, неподовження так званого Великого договору про дружбу, співробітництво та партнерство», – розповідає старший партнер TRUMAN Agency Тамара Тачинська.

У той же час TRUMAN Index у відносинах України та ЄС сьогодні становить 1,95. На цьому напрямі необхідно відзначити успіх Саміту Україна-ЄС, що дав вичерпні відповіді на головні питання української політики. Європейські прагнення України – визнано і підтримано, Росію названо агресором, а стратегічну роль України у дуже чутливому питанні транзиту газу – підтверджено.

Index відносин України та США зростає та становить 1,22. Це більше, ніж минулого періоду, однак, бувало й краще.

Справжнім проривом могли б стати взаємовідносини ще з одним потужним світовим гравцем – Китаєм. Проте, експерти констатують відсутність прогресу у взаєминах між Києвом та Пекіном. TRUMAN Index періоду становить 0,69.

TRUMAN Index відносин з НАТО у звітному періоді (березень-вересень) становить 0,86. Цей показник трохи вищий за значення попереднього періоду, та все одно залишається досить малим, щоб констатувати ефективне співробітництво.
Зокрема, як експерти, так і самі представники НАТО відзначають низьку проінформованість українського населення щодо власне Північноатлантичного альянсу, та його цілей. В підсумку маємо відносно низький рівень народної підтримки шляху України до НАТО. Найнижчі показники підтримки демонструють південні та східні регіони
країни.

Та, незважаючи на все, поступ України на шляху до НАТО продовжується, хоча й досить повільно. Самі ж представники НАТО вбачають у цьому нормальний процес.

Print Friendly, PDF & Email