Партнери прем’єр-міністр Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху по коаліції закликали його провести дострокові вибори, після того як міністр оборони Авігдор Ліберман пішов у відставку, передає Reuters.

Втрата п’яти місць фракції Лібермана «Наш дім Ізраїль» залишає Нетаньяху контроль лише над 61 з 120 місць в парламенті. Це підвищує перспективу того, що заплановані на листопад 2019 року вибори буде перенесено на більш ранній термін.

Нагадаємо,  Ліберман пішов у відставку 14 листопада на знак протесту проти угоди про перемир’я, досягнутої напередодні між палестинськими угрупованнями та Ізраїлем.

Щоб уникнути кризи, Нетаньяху веде переговори з міністрами, намагаючись стабілізувати уряд.

Міністр фінансів Ізраїлю Моше Кахлон, який очолює центристську партію Кулану, заявив, що при зустрічі з Нетаньяху сказав йому, що відповідальним кроком для прем’єр-міністра буде створити новий та стабільний уряд.

«Найкраще для громадян та економіки Ізраїлю — провести вибори якомога швидше», — сказав Кахлон у своїй заяві. Його заклик підтримав міністр внутрішніх справ Ар’є Дері, який очолює фракцію ультрарелігійну партію ШАС.

Крім того міністр освіти Нафталі Бенет закликав Нетаньяху призначити його на пост міністра оборони. «Вчора я попросив прем’єр-міністра призначити мене міністром оборони, щоб виконати лише одну мету — щоб Ізраїль почав перемагати знову», — сказав Бенет.

Однак досі залишається незрозумілим, чи вдовольнить прем’єр-міністр хоча б одне з цих прохань.

Print Friendly, PDF & Email