Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловлює категоричний протест у зв’язку з незаконними і нелегітимними діями Росії щодо проведення 11 листопада псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях України.

Про це свідчить заява МЗС.

«Спроба Росії виправдати, організувати і згодом легітимізувати процес фейкового голосування на окупованому Донбасі є кричущим порушенням норм і принципів міжнародного права, українського законодавства, а також суверенітету і територіальної цілісності України. Одночасно, Росія, як сторона збройного конфлікту на Донбасі і підписант Мінських домовленостей, вкотре фундаментально порушила свої зобов’язання по ним», — йдеться в заяві.

Підкреслюється, що результати цих псевдовиборів не створюють жодних правових наслідків і не будуть визнані ні Україною, ні міжнародним співтовариством.

«Легітимні вибори на Донбасі можуть бути проведені тільки в повній відповідності з українським законодавством і стандартами ОБСЄ із забезпеченням спостереження БДІПЛ ОБСЄ», — відзначили в прес-службі.

МЗС висловив обурення через ігнорування Росією позиції міжнародного співтовариства, яке засудило організацію фейкових виборів і закликав до їх скасування.

«Росія несе повну відповідальність за ці незаконні дії і руйнівні наслідки для мирного процесу», — йдеться в заяві.

Крім того, Міністерство закликало міжнародне співтовариство до посилення політичного та економічного тиску на Кремль, а також введення нових санкцій проти держави-окупанта і осіб, які брали безпосередню участь у «організації цих бутафорських» виборів «.

За «офіційними» даними «влади» псевдореспублік, підсумкова явка в «ЛНР» склала 77%, в «ДНР» — 80,1%. Підконтрольні бойовикам ЗМІ опублікували фото, де на виборчих дільницях дійсно багато людей.

Print Friendly, PDF & Email