ЦВК не може підготуватись до проведення досткрокових парламентських виборів, оскільки депутати не внесли на погоджувальній раді законопроект про так звані «Публічні закупівлі», який би мав спростити процедуру проведення тендерів.

Про це пише у своєму facebook аналітик KyivStratPro Тарас Семенюк.

«Депутати Верховної Ради України поки не збираються вносити до порядку денного питання про публічні закупівлі, які б мали спростити процедуру підготовки до виборів в стислі терміни. Що заважало депутатам це питання проголосувати минулого тижня на сесійному тижні? Правильно, нічого, просто не хотіли. Чи то з Адміністрація Президента України чи Володимир Зеленський не попросили про це, чи щось інше, але складається враження що йде тихий сабортаж. Без змін до тендерних закупівель Центральна виборча комісія — ЦВК не зможе провести вибори і буде просити їх перенести», — зазначив Семенюк.

Окрім цього Велика палата Конституційного суду має розглянути указ президента України Володимира Зеленського на предмет конституційності указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України.

«Джерела по різному прогнозують, але над самим указом Зеленського про розпуск Ради висить дамоклів меч. Якщо указ визнають неконституціним, президент Зеленський може бути звинувачений в порушенні закону. І ця ситуація вигідна всім: Слуга Народа буде говорити про те що старі еліти в Раді не дають йому можливість оновити парламент, а депутатський корпус згадає обіцянки президента про порушення заокну і «без вагань піду у відставку», — наголосив експерт KyivStratPro.

Print Friendly, PDF & Email