Верховна рада України схвалила у першому читанні законопроект № 8449 про введення систуми зелених аукціонів, повідомляє Урядовий портал. 

«Стратегічно важливий для країни законопроект №8449-д від 05.12.2018 щодо впровадження аукціонів у відновлюваній енергетиці схвалено на засіданні Парламенту у першому читанні за основу. За законопроект віддано 227 голосів народних депутатів», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Він також додав, що основна ідея проекту Закону – забезпечити стабільний та збалансований розвиток ринку «зелених» проектів через систему аукціонів та оптимізацію «зелених» тарифів.

Загалом, прийняття законопроекту буде вигідним для держави, бізнесу та споживачів. Впровадження аукціонів дозволить:

– знизити вартість «зеленої» енергії для споживачів;

– створити високу конкуренцію на ринку;

– забезпечити стабільний розвиток «зеленої» енергетики.

За новими правилами переможці аукціонів будуть укладати договори на продаж згенерованої «чистої» електроенергії за аукціонною ціною на 20 років. Аукціони планується проводити двічі на рік, Участь у них зможуть брати проекти будь-якої потужності. 

Обов’язковою буде участь проектів: 

– з 2020 р. - СЕС більше 10 МВт та ВЕС більше 20 МВт;

– з 2021-2022 р. – СЕС більше 5 МВт та ВЕС більше 20 МВт;

– з 2023 р. – СЕС більше 1 МВт і ВЕС більше 3 МВт.

Кім того новим законодавством передбачено: 

– збільшити потужність встановлення СЕС та ВЕС приватних домогосподарств із 30 кВт до 50 кВт;

– спростити процедуру отримання «зеленого» тарифу для електроенергії із СЕС потужністю до 500 кВт на дахах, фасадах капітальних будівель, споруд;

– забезпечити прозорість приєднання «зелених» об’єктів шляхом введення строковості технічних умов на підключення до мереж;

– надбавка до 10% до аукціонної ціни за використання обладнання українського виробництва.

Докладніше про переваги нового закону дивіться у відеоматеріалі «ЗАКОНОПРОЕКТ №8449: НОВИЙ ПРИНЦИП ЦІНОУТВОРЕННЯ НА ЗЕЛЕНУ ЕНЕРГІЮ»

Print Friendly, PDF & Email