Великобританія і Болгарія створили спільну слідчу групу, якій доручено перевірити можливий зв’язок між замахом на колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його доньку Юлію і спробою отруєння болгарського бізнесмена Еміліана Гебрева в 2015 році. Про це 11 лютого на прес-конференції в Софії заявила британський посол Емма Хопкінс. Заяву було зроблено після проведення зустрічі з прем’єр-міністром Болгарії Бойко Борисовим і генпрокурором країни Сотір Цацаровим.

Раніше група  з розслідувань Bellingcat оприлюднила інформацію про третього підозрюваного у справі Скрипалів. Ним став чоловікові, який в’їхав до Великобританії під ім’ям «Сергія Федотова» і покинув країну через кілька днів після гучного отруєння. Крім того на думку Belligcat, ця людина могла бути причетною і до спроби отруєння Гебрева в Болгарії, оскільки «Федотов» прибув до країни за кілька днів до інциденту з бізнесменом після відлетів до Москви. 

Як встановила Bellingcat, «Федотов», так само як і його колеги Анатолій Чепіга і Олександр Мишкін, отримав нове ім’я в 2010 році. Він активно подорожував по Європі, Азії та Близького Сходу, як правило, з’являючись в «гарячих точках» за кілька днів до подій, які потім потрапляли в новини. 

Джерело

Print Friendly, PDF & Email