Третій можливий учасник замаху на Скрипалів може бути також причетний до спроби отруєння болгарського бізнесмена в 2015 році. Про це в п'ятницю, 8 лютого, повідомила група з розслідувань Bellingcat і її партнер в Росії The Insider, передає DW.

Розслідувачі встановили, що третій підозрюваний в отруєнні Скрипаль - офіцер російського Головного розвідувального управління (ГРУ), що ховається під ім'ям Сергій Федотов, - знаходився в Болгарії в квітні 2015 року за кілька днів до отруєння місцевого підприємця Еміліана Гебрева і його сина.

"Федотов", так само як і його колеги Анатолій Чепіга і Олександр Мишкін, отримав нове ім'я в 2010 році. Він активно подорожував по Європі, Азії та Близького Сходу, як правило, з'являючись в "гарячих точках" за кілька днів до подій, які потім потрапляли в новини, відзначають Bellingcat і Insider.

Розслідувачі відзначають, що поїздка Федотова в Болгарію в 2015 році має багато спільного з подіями в Солсбері, коли отруїли Скрипалів. 24 квітня 2015 року російський розвідник прибув з Москви до болгарського Бургаса. У нього був квиток на зворотний рейс на 30 квітня з Софії в Москву. Однак на цей рейс він не прийшов. Замість цього пізно ввечері 28 квітня він з'явився в аеропорту Стамбула і в останню хвилину купив квиток до Москви.

Раніше в цей день болгарський підприємець Еміліан Гебра був госпіталізований після того, як втратив свідомість на прийомі в Софії. Приблизно в цей же час його дорослий син і один з керівників його компанії раптово захворіли. Всі троє були госпіталізовані з симптомами важкого отруєння. Лікарі припустили, що отрута потрапила в організм жертв в дні, що передували 28 квітня. Однак препарат лікарям так і не вдалося  встановити.

Тоді лабораторія університету Гельсінкі, провела аналіз і виявила сліди двох органофосфатів, які свідчили про те, що підприємця намагалися вбити нервово-паралітичною речовиною, що належать до сімейства «Новачок».

Через місяць після госпіталізації стан Гебрева покращився, і його виписали. Він розповів Bellingcat, що в кінці травня він знову відчув себе погано і був повторно госпіталізований. В цей же час, 24 травня 2015 року, Сергій Федотов прилетів в Болгарію прямим рейсом з Москви. Він забронював зворотний рейс на 28 травня 2015 року, однак знову не з'явився на нього. Через два дні, 30 травня, він вилетів із сусідньої Сербії в Москву.

За таким же принципом чоловік діяв і під час нападу на Скрипалів. 

Print Friendly, PDF & Email