Депутати нижньої палати британського парламенту поклали на Росію відповідальність за призупинення і ймовірне припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД), передає DW. У доповіді, опублікованій 4 квітня, комітет з оборони Палати громад визначив цілий ряд подій, якими Москва порушила договір. Крім того, в доповіді аналізуються вірогідніі мотиви РФ і США і оцінюються способи можливого збереження ДРСМД.

"Європейський континент став менш безпечний в результаті російського рішення про розробку ракет в порушення ДРСМД. Великобританія не була учасницею цього договору, але - як і всі інші члени НАТО - ми повинні враховувати наслідки чергового розгортання Росією ракет, створених для того, щоб загрожувати Західній Європі і відколювати Сполучені Штати від решти НАТО в умовах кризи", - заявив голова комітету з оборони Джуліан Льюїс.

Він також закликав уряд Великобританії вжити заходів, щоб забезпечити жорстку відповідь на порушення Росією договору. У свою чергу віце-голова комітету Джон Спеллар заявив про "цинічне і небезпечне» порушення Кремлем ДРМСД, який з моменту його підписання був "однією з основ європейської безпеки".

У своєму дослідженні комітет прийшов до висновку, що зберегти договір навряд чи вдасться у зв'язку з небажанням Росії повернутися до його дотримання. У зв'язку з цим НАТО доведеться шукати способи дати належну відповідь Москві згідно з пріоритетами членів альянсу, вказуюється у доповіді.

При цьому комітет з оборони не виключив ймовірності укладення нових угод з РФ про контроль над озброєннями. Разом з тим він нагадує про необхідність строгих і постійних заходів, спрямованих на перевірку виконання угод.

Нагадаємо, що з 2 лютого Сполучені Штати почали процес виходу з ДРСМД, звинувативши Росію в його недотриманні. 

У відповідь на це президент РФ Путін 4 березня підписав указ про призупинення договору. При цьому Москва відхиляє будь-які звинувачення про недотримання умов ДРСМД. 

Print Friendly, PDF & Email