Популярне сполучення вантажних поїздів між Китаєм і Європою, яке підтримується ініціативою «Один пояс, один шлях», нещодавно досягло ще однієї важливої віхи, завершивши свою 90 000-ту подорож станом на суботу, що підкреслює його вирішальну роль у стабілізації глобальних ланцюжків поставок і стимулюванні економічного розвитку.
У суботу вранці вантажний потяг, завантажений 55 контейнерами з різноманітними товарами, включаючи РК-монітори, автозапчастини, одяг і предмети першої необхідності, вирушив із Сіаня в провінції Шеньсі на північному заході Китаю, відзначаючи 90 000-ту подорож, згідно з даними оператора China State Railway Group.
Поїзд прямуватиме на захід, виїжджатиме з Китаю через прикордонний порт Хоргос у Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, проїжджатиме через Казахстан, а потім приблизно за 15 днів досягне Малашевичів у Польщі.
За даними компанії, запущена в 2011 році служба вантажних поїздів Китай-Європа перевезла між Китаєм і Європою понад 8,7 мільйона контейнерів із товарами на суму понад 380 мільярдів доларів.
Значне зростання кількості послуг відображає високий ринковий попит. Цей вид транспорту є економічно ефективнішим, ніж авіаперевезення, надійнішим, ніж морський транспорт, і є стратегічним альтернативним варіантом для міжнародних вантажних перевезень.
Річна кількість послуг зросла з кількох десятків на початку до понад 17 000 минулого року. З 2016 року зростання стало більш помітним.
У період з 2016 по 2023 рік щорічна кількість вантажних поїздів Китай-Європа зросла з 1702 до понад 17 000, що становить майже десятикратне зростання із середньорічним темпом зростання на 39,5 відсотка.
Перехід від першого обслуговування до 10 000 послуги зайняв 90 місяців, тоді як стрибок від 80 000-го обслуговування до 90 000-го послуги вимагав лише 7 місяців.
З травня 2020 року місячна кількість вантажних поїздів Китай-Європа стабільно перевищує 1000.
У 2016 році річна вартість вантажів, перевезених цією службою, становила 8 мільярдів доларів, а минулого року вона зросла до 56,7 мільярда доларів.
Такий швидкий розвиток свідчить про те, що послуга стає все більш прийнятною та визнаною клієнтами в Китаї та за кордоном.
За останні два роки місячне використання служби вантажних поїздів Китай-Європа зросло з двох до 70, що відображає зростаючу важливість цього виду транспорту.
Шао Боер, генеральний менеджер Xi’an International Inland Port Multimodal Transportation, логістичної компанії, що базується в Сіані, сказав, що більшість логістичного бізнесу компанії залежить від сполучення вантажних поїздів Китай-Європа.
Наразі мережа вантажного поїзда Китай-Європа охопила 223 міста в 25 європейських країнах, з’єднуючи понад 100 міст Азії.