З початку 2023 року вантажні потяги Китай-Європа стали свідками бурхливого розвитку та значного покращення у всіх напрямках. До існуючих маршрутів вантажних поїздів Китай-Європа додалися нові станції.
Згідно з даними, опублікованими China State Railway Group, у першому кварталі 2023 року вантажні поїзди Китаю-Європа здійснили загалом 4186 поїздок та перевезли 449 000 двадцятифутових еквівалентних одиниць (TEU) контейнерів, що на 15% та 28% більше, відповідно, ніж за аналогічний період минулого року.
Минулого місяця вантажні поїзди Китай-Європа здійснили 1 488 рейсів і перевезли 162 000 TEU вантажних контейнерів, що є збільшенням порівняно з аналогічним періодом минулого року на 31% і 52% відповідно – це показало, що щомісячна кількість вантажних поїздів Китай-Європа перевищила 1000 протягом 35 місяців поспіль із травня 2020 року.
Стрімкий розвиток послуги пояснюється її більш щільною мережею обслуговування та модернізованими послугами, а також стійким економічним відновленням по всій країні.
З початку року багато міст у різних куточках країни запустили вантажні потяги Китай-Європа, а до існуючих маршрутів вантажних поїздів Китай-Європа додалися нові станції.
22 січня перший вантажний поїзд Китай-Європа з міста Сіньсян (провінція Хенань, центральний Китай) до міста Фанченган (Південний Китай), розпочав свою подорож із 70 контейнерами TEU, завантаженими 855 тоннами вантажу.
Після прибуття до Фанченгана, вантаж, до якого входили автозапчастини, механічне обладнання та об’єкти для відпочинку, був доставлений морем до країн-членів Асоціації держав Південно-Східної Азії (ASEAN).
Відкриття нового маршруту, яким прямували аналогічні рейси з Сіньсяна в Німеччину, Бельгію та В’єтнам, ознаменувало реалізацію співпраці між кількома залізничними лініями в усіх напрямках для вантажних поїздів Китай-Європа, запущених Сіньсяном.
Цього року Ухань, столиця провінції Хубей у центральному Китаї, додав три нові маршрути до своїх вантажних поїздів Китай-Європа. В даний час місто має 44 стабільні транскордонні маршрути вантажних поїздів Китай-Європа, що охоплюють 109 міст у 40 країнах Євразії.
Безперервна модернізація інфраструктури та сервісних потужностей підвищила ефективність вантажних поїздів Китай-Європа.
В Ухані швидке митне оформлення завдяки обміну логістичними даними між митними та залізничними департаментами скоротило час, необхідний для митного оформлення, на один-два дні для вантажних поїздів.
Впевнене відновлення економіки також сприяло швидкому розвитку вантажних поїздів Китай-Європа у КНР.