Європейські політики закликали владу в Мінську ввести мораторій на смертну кару. Білорусь є єдиною державою на європейському континенті, в якій і досі застосовується така міра покарання. Про це заявили верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні і генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, передає видання DW.

«І Євросоюз, і Рада Європи виступають за скасування вищої міри покарання в усьому світі», — наголосили політики у Всесвітній день проти смертної кари. Смертна кара є «жорстоким, варварським і принизливим методом і  протирічить праву на життя», — відзначили Федеріка Могеріні і Ягланд.

Європейський Союз і уряд Бельгії планують провести в кінці лютого 2019 року в Брюсселі 7-й Всесвітній конгрес проти смертної кари. Вищу міру покарання скасували всі 28 членів ЄС і всі 47 держав, що входять до Ради Європи.

У свою чергу, Білорусь поки не готова ратифікувати Другий факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, спрямований на скасування смертної кари. Про це на засіданні Комітету ООН з прав людини заявив постійний представник Білорусі при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві Юрій Амбразевіч, передає Naviny.by.

«Ми ці рекомендації врахували, але Білорусь поки до цього не готова. Це пов’язано з громадською думкою в нашій країні щодо застосування смертної кари», — повідомив він.

Print Friendly, PDF & Email