У єменському місті Ходейда почалося перемир'я. Режим припинення вогню вступив в силу в 00:00 за місцевим часом, передає турецьке інформагентство Anadolu.

Домовленість про припинення бойових дій була досягнута 13 грудня на мирних переговорах, які пройшли під егідою ООН в Швеції, між єменськими ворогуючими сторонами.

Напередодні в Ходейда відбулися запеклі зіткнення між урядовими силами і повстанцями-хуситами.

Раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш повідомив, що сторони конфлікту в Ємені досягли угоди щодо виведення збройних формувань з порту Ходейда.

На переговорах щодо Ємену в Швеції 6-13 грудня під егідою ООН обговорювалися такі питання, як звільнення полонених і ув'язнених, бої за порт Ходейда, ситуація з Центробанком Ємену, блокада Таїз, доставка гуманітарної допомоги і ситуація навколо аеропорту Сани.

Так, 11 грудня представники уряду та повстанців передали один одному списки політв’язнів для обміну. В перелік з кожної сторони увійшло приблизно по 7,5 тисяч прізвищ. 

А 12 грудня сторони домовилися про відновленя роботи аеропорту в столиці Сані, за умови попередньої перевірки міжнародних рейсів в одному з підконтрольних уряду аеропортів. 

Print Friendly, PDF & Email