В Українській православній церкві Московського патріархату заявляють, що 13 листопада архієреї повинні були зустрітися з президентом Петром Порошенко в Українському домі, за його ініціативою. Але на екстрено скликаному Соборі священнослужителі вирішили перенести місце зустрічі на територію Києво-Печерської Лаври. В результаті президент на неї не приїхав. Про це сказано в заяві на сайті УПЦ.

«Взявши до уваги настрої і думки церковного народу і духовенства, а також виходячи з того, що церковні питання повинні обговорюватися на церковній території, Собор єпископів Української Православної Церкви прийняв рішення зустрітися з президентом, але не в Українському домі, а на території Києво-Печерської Лаври. Про це рішення Собору єпископів було відразу повідомлено президенту. Однак, президент від зустрічі відмовився», — сказано в заяві.

При цьому в УПЦ підкреслюють, що архієреї, як і раніше, готові зустрітися з Порошенко, але на церковній території.

На президентському сайті не було заявлено про зустріч Порошенка з архієреями — ні в Українському домі, ні в Києво-Печерській лаврі. Але «Вести», посилаючись на джерела в Адміністрації президента, написали, що така зустріч планувалася. Про неї Порошенко нібито домовився по телефону з митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. На території лаври президент не хотів зустрічатися, щоб це не прийняли за підтримку УПЦ.

Print Friendly, PDF & Email