Держкомітет телебачення і радіомовлення України відмовив ТОВ "Центрпроект-Україна", ТОВ "Дресс Шоу", ТОВ "Етніктрейд", ТОВ "Форс Україна" і ТОВ "Видавництво" Махаон-Україна" у видачі дозволів на ввезення з Росії 26 книг," в яких присутні ознаки пропаганди ". Про це йдеться на сайті відомства.

"Не надано дозволів на ввезення низці дитячих книг, які виходили за радянські часи і просякнуті комуністичною ідеологією та проілюстровані її символами, сучасних видань для дітей та юнацтва, які пропагують силові структури країни-агресора або під виглядом дитячих  енциклопедій поширюють міфи про наддержаву Росію або популяризують російську зброю і її збройні сили, як, наприклад, видання «Большая енциклопедія знаний в вопросах и ответах» В. Жабцева. - сказано в заяві.

Також надано відмову у ввезенні книги  Л. Стрельнікової та Л. Секлітової«Вогонь Прометея» на модну тему про екстрасенсів, у якій, зокрема, стверджується, що у Росії є надважлива роль – «помочь возрождению духовностив других странах», а Ленін є рятівником всесвіту… Про обраність Росії і росіян, про їхнє право втручатися в життя інших народів йдеться й у низці інших видань, зокрема, навіть у передмові до книги «Правильное питание здоровых людей».

Також в Україні не буде продаватися книга Андреса Рідела «Книжные воры», у якій  автор повторює поширені російською пропагандою вигадки про діячів Ураїнської народної республіки.

Нагадаємо, що починаючи з 20 травня 2017 року Держкомтелерадіо надав 1 698 відмов у видачі дозволів.

Print Friendly, PDF & Email