В Україні вступив в силу закон № 2227-VIII, який вносить зміни до Кримінального кодексу щодо обов'язкової згоди на секс.

Закон змінює визначення поняття "згвалтування" і розширюється коло потенційних обвинувачуваних у примушенні до сексу, передає УНН.

Раніше зґвалтування передбачало фізичне насильство, погрози або безпорадне становище. Зараз це вчинення дій сексуального характеру, пов'язаних з вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілого (згвалтування).

Кримінальна стаття про примус до сексу буде застосовуватися не тільки в разі матеріальної або службової залежності потерпілого. Закон вводить окрему норму "примус до сексу" без будь-яких умов - тобто потенційним підозрюваним може бути не тільки начальник на роботі, а хто завгодно. Покарання - штраф до 850 грн або арешт до півроку.

У новій редакції посилили санкції за схиляння до статевого зв'язку залежної особи - тепер це арешт до півроку або обмеження волі до 3 років. Якщо ж одне з таких порушень скоїли з погрозами знищення, пошкодження або вилучення майна у потерпілого або його родичів, або шантажуючи розголошенням відомостей, що ганьблять людину або його родичів - передбачається обмеження або позбавлення волі до 3 років.

 

Print Friendly, PDF & Email