Українська Гельсінська спілка з прав людини та Харківська правозахисна група презентували доповідь правозахисних організацій «Права людини – 2016». Доповідь складається з тридцяти трьох тематичних розділів, підготовлених представниками різних правозахисних організацій, державних установ та вищих навчальних закладів, повідомляє УГСПЛ.

За слова директора ХПГ Євгена Захарова, стан прав людини в минулому році значно погіршився. Основними тенденціями, які привели його до такого висновку, правозахисник назвав зростання насильства та ненависті, суттєве звуження свободи вираження поглядів, а також значне зростання бідності та соціальної нерівності. Зокрема, він наголосив на посиленні порушення прав людини з боку СБУ та підкреслив, що відбуваються брутальні порушення права на притулок.

«Найбільше скарг на катування серед правоохоронних органів – саме на Службу безпеки України, – заявив Євген Захаров. – В Уповноваженого з прав людини таких скарг з прав близько половини». Директор ХПГ розповів про вкрай складну ситуацію із правами людини на окупованих територіях, в сірій зоні та проблеми з обміном полонених.

Юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова, розповідаючи про ситуацію із правами людини в Криму, зазначила, що основними порушниками прав людини на окупованому півострові є як держава-окупант – Російська Федерація, так і Україна.

За словами Дар’ї Свиридової, свобода слова в Криму знищена фактично повністю. Про це говорять резонансні справи щодо журналістів, як то справа журналіста Радіо Свобода Миколи Семени, якого судять за позицію в його професійній діяльності.

Правозахисниця наголосила, що зараз переслідувань на півострові зазнали не лише опозиційні медіа чи активісти, але й лояльні до окупаційного режиму журналісти, які намагалися проводити розслідування, пов’язані з корупцією.

Програмний директор УГСПЛ Максим Щербатюк розповів про основні тенденції із правом власності та соціально-економічними правами минулого року. Він зазначив, що ситуація з правом власності у 2016-у загалом погіршилася. За словами Максима Щербатюка, це також зазначили міжнародні організації, зокрема «Альянс по праву власності», у рейтингу якого Україна займає одну з останніх позицій.

Максим Щербатюк також відзначив, на його думку, близьку до катастрофічної ситуацію у галузі соціально-економічних прав. Він відмітив високий рівень бідності та високий розрив між рівнями доходів громадян, який збільшується.

«Якщо раніше ми говорили, в більшій степені, не про державні органи, то зараз і державні органи. Цей розрив величезний», – зазначив програмний директор УГСПЛ.

Print Friendly, PDF & Email