В Україні починає бракувати якісної води. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. За ого словами, що рівень наповнення річок в залишається на позначці 20% від необхідного стандарту. «Сьогодні в Україні не залишилося жодного озера або річки, де б якість води було на рівні першого класу. Так, минулого літа я щоранку прокидався і з жахом дивився новини, не почався чи мор риби ще в якійсь річці», — зазначив міністр.

У ситуації, що склалася, вважає міністр, не в останню чергу винна Верховна Рада.
«Разом з Генпрокуратурою Мінекології розробило зміни саме в кримінальне законодавство, яке передбачає підвищену відповідальність за шкоду природі. Однак в грудні минулого року парламент в дуже швидкому режимі приймає закон, що забороняє в 2017 році будь-які перевірки, в тому числі і екологічні. Тому зараз Мінекології фактично опинилося під мораторієм проведення перевірок «, — розповів Семерак.

За халатне ставлення до природних ресурсів жодне підприємство в Україні не понесло покарання, адже за це передбачена лише адміністративна, а не кримінальна відповідальність.

251 просмотров всего, 2 просмотров сегодня

Print Friendly, PDF & Email