Американська влада заарештували жителя штату Джорджія, якого звинувачують в плануванні штурму Білого дому з використанням протитанкової ракети, передає Голос Америки.

Арешт був проведений в ході операції з впровадженням агента, коли підозрюваний обмінював свій автомобіль на зброю і вибухівку, повідомила влада.

21-річний Хашер Джалал Тахеб з міста Каммінг був заарештований в середу. Йому пред’явлені звинувачення в спробі завдати шкоди або знищити будівлю, що перебуває у власності США з використанням вогнепальної зброї або вибухових речовин, заявив федеральний прокурор Бен Дж. Пак.

Місцеві правоохоронні органи зв’язалися з ФБР в березні після отримання наведення від людини, яка повідомила, що Тахем став носієм радикальної ідеології, змінив ім’я і планує поїхати за кордон, йдеться в заяві агента ФБР, поданому в суд.

У заяві наголошується, що Тахеб заявив конфіденційному джерелу ФБР в жовтні, що він планує поїхати за кордон для «хіджри», під чим, як написав агент, розумілася поїздка на територію, підконтрольну «Ісламській державі».

Оскільки у нього не було паспорта, Тахеб не міг виїхати за кордон і повідомив джерелу з ФБР, що хоче здійснити напад на Білий дім і Статую Свободи.

У грудні він кілька разів зустрічався з агентом під прикриттям і джерелом з ФБР і також часто спілкувався, використовуючи месенджер, що дозволяє обмінюватися зашифрованими повідомленнями, йдеться в заяві.

Під час однієї зустрічі з агентом і джерелом Тахеб сказав, що «якби вони поїхали в іншу країну, то були б одними з багатьох, але якщо залишилися б в США, то могли б завдати більш значної шкоди», наголошується в документі.

Print Friendly, PDF & Email