Тисячі демонстрантів вийшли ввечері в неділю, 24 лютого, на вулиці Бухареста та інших міст Румунії для антиурядових протестів.  Таким чином демонстранти висловлюют протест проти постанови соціал-демократичного уряду прем'єр-міністерки Румунуї Віоріки Денчіле, який змінює порядок призначення керівних осіб у державній прокуратурі, передає DW. 

За даними місцевих ЗМІ, у столиці країни на акцію вийшли близько десяти тисяч людей. Менш масштабні демонстрації проти рішення уряду пройшли щонайменше в десяти інших містах країни.

Постанову, що викликала таке обудрення, було ухвалено у вівторок, 19 лютого. На думку критиків реформи, вона дозволяє кабінету міністрів здійснювати серйозний вплив на роботу державної прокуратури. Крім того, документ передбачає, що генеральний прокурор Румунії втратить частину своїх повноважень. Одним з найбільш відомих критиків політики уряду у сфері правосуддя є чинний генеральний прокурор Румунії Августин Лазар.

Це не перша хвиля протестів проти дій чинного уряду. У 2017 році народ Румунії вийшов на демонстрації через прийняття закону про декриміналізацію низки злочинів, пов'язаних з корупцією.

Print Friendly, PDF & Email