Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) висловило жаль з приводу рішення Верховної Ради, яка відмовила громадянам Росії в участі у місії БДІПЛ зі спостереження за президентськими виборами в Україні. Відповідну заяву в четвер, 7 лютого, опубліковано на сайті ОБСЄ, повідомляє DW.

Як зазначила директор БДІПЛ Інгібйорг Сольрун Гісладоттір, «рішення відмовити в акредитації громадянам однієї держави безпрецедентне і суперечить зобов’язанням членів ОБСЄ запрошувати спостерігачів з будь-яких інших країн-учасниць ОБСЄ, які можуть висловити бажання спостерігати за перебігом виборів тою мірою, якою це дозволено законом».

Глава БДІПЛ нагадала, що спостерігачі, які беруть участь в місіях з контролю за виборами, представляють не свої країни, а всю ОБСЄ. Вони зобов’язані дотримуватися методології БДІПЛ зі спостереження за виборами і пов’язані суворим кодексом поведінки, у тому числі повинні залишатися неупередженими і жодним чином не втручатися у виборчий процес.

У МЗС раніше наголошували, що місія ОБСЄ зі спостереження за майбутніми президентськими виборами в Україні може бути успішною без спостерігачів із Росії. «Україна забезпечить демократичність і дотримання всіх виборчих стандартів у процесі здійснення волевиявлення громадян. Взаємна відсутність громадян конфліктуючих країн на просторі ОБСЄ ніколи не заважала БДІПЛ успішно здійснювати процес спостереження за виборами», — зазначила речниця МЗС Катерина Зеленко. У цьому контексті вона нагадала, що офіційні спостерігачі від України не їздили на вибори президента Росії у 2018 році.

Print Friendly, PDF & Email