В обох нитках газопроводу Північний потік різко впав тиск, внаслідок чого пропускна спроможність трубопроводу впала до нуля, повідомила компанія-оператор Nord Stream у понеділок, 26 вересня.

У компанії вказали, що з'ясовують причини того, що сталося. Міністерство економіки та захисту клімату ФРН (BMWK), а також Федеральне агентство з питань мереж (Bundesnetzagentur, BNetzA) повідомили агентству dpa, що вони зв'язалися одне з одним та з відповідними органами. "Наразі ми не знаємо причин падіння тиску", - йдеться у повідомленні відомств.

У ніч на 26 вересня стало відомо і про різке падіння тиску зі 105 до 7 бар в одній із ниток трубопроводу Північний потік - 2, що йде вздовж Північного потоку по дну Балтійського моря.

У компанії-операторі Nord Stream 2 AG повідомили, що причиною стала дірка у трубі. НП сталася у данській винятковій економічній зоні на південний схід від острова Борнхольм. Як зазначає німецька організація із захисту довкілля Deutsche Umwelthilfe, витік не позначиться на екології в Балтійському морі, оскільки природний газ частково розчинний у воді і не є токсичним.

ПП-2 заповнений газом, прокачування по ПП призупинено з літа

Попри те, що газопровід Північний потік-2 заповнений газом, він так і не був використаний для експорту палива з Росії, зазначає dpa. Через російське вторгнення в Україну Німеччина заморозила процес сертифікації газопроводу, і він не був запущений.

Обсяги постачання газу Північним потоком протягом літа спочатку знизилися до 20 відсотків від пропускної спроможності, а з серпня подачу газу цим газогоном фактично припинено. Кремль заявляє, що це пов'язано із технічними роботами на газопроводі. У Берліні та ЄС називають ці пояснення надуманим приводом та звинувачують Москву у використанні газу для шантажу.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email