Глава Ради Національного банку України Богдан Данилишин виступив за зниження ставки податку на додану вартість на продовольчі товари.

Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

«Необхідно переглянути політику ціноутворення на продукти харчування. Доцільним є введення зниженої ставки ПДВ на продтовари», — написав він.

Також глава ради НБУ рекомендує встановити фіксовані максимальні націнки на товари у роздрібних мережах на наступному рівні: на продтовари на рівні 15% від ціни виробника, для інших товарів — до 30% від ціни виробника, а на імпортні товари — до 30% від ціни, про яку йдеться на митниці. Крім того, він вважає, що для стримування зростання цін необхідно подальше реформування житлово-комунальної сфери і підвищення рівня конкуренції в ЖКГ.

Податок на додану вартість складається з двох складовою частин: податкового кредиту та податкового зобов’язання. До бюджету, платник ПДВ, сплачує суму, яка становить різницю між податковим зобов’язанням і податковим кредитом. В Україні податок на додану вартість регламентований у V розділі Податкового кодексу України. На сьогодні ставка становить 20%.

Print Friendly, PDF & Email