В столиці України в перші дні грудня представлять спільний театральний проект, створений митцями Німеччини Росії та України Проект отримав назву «Дитина і війна». Він поєднав три вистави однією темою – спогадами дітей про війну.

«Постановка німецького режисера Світлани Фурер виходить за межі документального театру і порушує дуже болючу тему. Тут не лише спогади про Другу світову, а й шокуючі історії про нашу сучасність, зокрема «гібридну війну», яка нині продовжується на Донеччині», — заявила одна з учасниць проекту, Лариса Кадирова. В основу проекту лягли інтерв’ю з тими, хто сам у дитинстві пережив війну, спогади дітей та онуків, чиє життя було опалене війною. Це тридцять оповідань про різні долі: задокументований досвід «військового» покоління 1935 — 2000 рр., а також людей, які свідомо чи несвідомо відчували на собі вплив бойових дій. Творці вистави звертають увагу на наслідки, що залишає війна у свідомості людини, особливо дитини.

«У виставі зібрано задокументований досвід «військового» покоління 1935-2000 рр, а також поколінь, які хоча самі й не пережили війну, проте завжди свідомо чи несвідомо відчували на собі її вплив. Творці вистави прагнуть звернути увагу на видимі і невидимі наслідки, що залишає війна в свідомості людини», — вказано на офіційному сайті театру імені Івана Франка.

Print Friendly, PDF & Email